Trochę o nas! Czyli młodzież od A do…

Paulina Solarz

Od roku przy naszej parafii spotyka się, modli i działa, grupa młodzieży. W jej skład wchodzą głównie młodzi ludzie z gimnazjum i szkół średnich, ale można tam również znaleźć najstarsze dzieci uczęszczające do naszej szkoły podstawowej.

Naszym opiekunem jest ks. Paweł Kaszuba, który przejął nad nami opiekę po ks. Antonim Michno.

Podejmujemy wiele inicjatyw jak np. Jasełka, czuwania z Janem Pawłem II, zbiórki wspierające cele działalności grupy oraz liczne zabawy dla uczestników. Ks. Paweł powtarza nam, że jeżeli grupa nie będzie zjednoczona to nic nie będziemy w stanie osiągnąć. Dlatego jednoczymy się przy Panu Jezusie uczestnicząc w Eucharystii, i w naszej parafii wokół różnych inicjatyw, formułując się, rozważając słowo Boże, i poznając charyzmaty różnych wspólnot młodzieżowych. Razem zorganizowaliśmy jak na razie kilka inicjatyw. Jedną z nich byłą akcja uczczenia bł. Jana Pawła II, pod tytułem ,,Kremówka”. Oazowicze upiekli kila kremówek i rozprowadzali je przy kościele w dniu papieskim. Środki ze zbiórki zostały przeznaczone na nasze warsztaty dziennikarskie. Jak dla mnie ten pomysł był bardzo fajny, dzięki nim mogliśmy się dowiedzieć jak wygląda zawód dziennikarza od ,,kuchni”. Wszystkim uczestnikom bardzo się to podobało, zdobyliśmy nowe umiejętności, które na pewno przydadzą nam się w przyszłości, choćby do prowadzenia naszej strony parafialnej. W święto Trzech króli, rozprowadzaliśmy tradycyjny zestaw – kredę i kadzidło, które poświęcone w czasie Mszy św. wszyscy mogli zabrać sobie do domów.

Następną inicjatywą, jaką udało nam zorganizować były tradycyjne jasełka. Na początku mięliśmy problem z wybraniem scenariusza,ale gdy wszyscy się przyłożyli udało nam się zdecydować. Po licznych próbach, wystawiliśmy jasełka w naszej parafii, kościele w Lisznej i Bykowcach, a później otrzymaliśmy zaproszenie do Przedszkola nr 1 oraz do Szkoły Podstawowej nr 6 w Sanoku. Mamy nadzieję, że wszystkim podobały się nasze występy. Organizowaliśmy również kilka zabaw dla uczestników oazy. Mamy w planie odnowienie naszej salki. Chcemy, aby była taką naszym drugim domem, gdzie możemy przeżywać nasze spotkania formacyjne, spotkać się, porozmawiać, pograć w bilard. Jesteśmy dumni z naszych dotychczasowych osiągnięć i chcemy się dalej rozwijać. Mamy nadzieję, że również księża i państwo są zadowoleni z naszej pracy przy tej parafii.