OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 NIEDZIELA Wielkiego Postu 19.03.2017 r.

 

 

 

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

2. Dziś o godz. 15.30 Gorzkie Żale.

3. Jutro Uroczystość św. Józefa. Po mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów.

4. We wtorek po mszy św. spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

5. W piątek o 16.30 Droga Krzyżowa.

6. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Modlić się będziemy o ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Natomiast msza św. niedzielna w kaplicy św. Brata Alberta o godz. 18.00.

7. W najbliższą sobotę – 25 marca wypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia. Wydarzenia minionego roku pokazały, że walka o nienarodzone życie wciąż trwa i potrzeba ogromnej mobilizacji wielu serc i sumień, aby w naszym kraju niewinne życie już nigdy nie było zagrożone. Dlatego wszystkich parafian, dla których życie jest świętością, zapraszamy w najbliższą sobotę do kościoła Przemienienia Pańskiego w Sanoku na Mszę św. o godz. 16.00, sprawowaną przez kapłanów sanockich parafii. Modlić się będziemy o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Po Mszy św. udamy się w modlitewnej procesji do kościoła Ojców Franciszkanów, gdzie będzie zakończenie procesji. Niech nasz udział będzie świadectwem wyznawanych wartości.

8. Z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu na letni. W związku z prośbą Parafian w tamtym roku msze św. od 27 marca odprawiać będziemy w dni powszednie o godz. 18.00, a od niedzieli 2 kwietnia w godz. 7.00, 10.00 i 12.30. W przyszłą niedzielę msze św. jeszcze w porządku zimowym.

9. W zakrystii można nabyć paschaliki „Caritas” . Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc potrzebującym dzieciom. Cena minimalna to 7 zł.

10. Parafia w Hoczwi zaprasza na pielgrzymkę autokarową po sanktuariach Europy. Pielgrzymka odbędzie się w lipcu. Szczegóły w gablocie.

11. Caritas Archidiecezji Przemyskiej otwiera Świetlicę Socjoterapeutyczną. Szczegóły w gablocie.

12. Duszpasterstwo Turystów zaprasza na „Ekstremalną Drogę Krzyżową”. Szczegóły na plakacie.

13. W kinach wyświetlany jest film o męczeńskiej śmierci bł. Karolinie Kózkównie pt. „ Zerwany kłos”. W SDK-u grany będzie w dniach 30 marca – 2 kwietniach. Cena 15 zł. Zachęcamy wszystkich parafian do obejrzenia tego filmu.

14. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą Parafian
z ul. Kawaleryjskiej: • Beata i Piotr Sokołowscy • Maria i Maciej Kamińscy
z ul. Podmiejskiej: • Jolanta i Janusz Góreccy • Józefa i Edward Wójciccy
z ul. Turystycznej: • Anna i Adam Wojtowicz • Janina i Andrzej Figiel • Mariola i Jacek Milewscy • Małgorzata i Andrzej Pelczarscy • Anna i Marcin Kozioł • Teresa i Tadeusz Panek