OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

15.02.2015 r.

 

 

1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.


2. Jutro po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów. Prosimy wszystkich o obecność aby przygotować liturgię podczas wizytacji kanonicznej oraz omówić zawody w piłce nożnej.


3. We wtorek na Mszę św. i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum. Następne spotkania zostaną ustalone we wtorek. Prosimy przynieść indeksy i kartki do bierzmowania oraz nauczyć się tekstów do bierzmowania z katechizmu.


4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tzn. post od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 r. życia natomiast ilościowy wszystkich, którzy ukończyli 18 r. życia, a nie rozpoczęli 60 r. życia. W tym dniu rozpoczniemy także rekolekcje w naszej parafii. Ze względu na kościoły dojazdowe Msze św. w środę, czwartek i piątek będą o godz. 9.00 i 18.15. Prosimy wszystkich parafian o zorganizowanie sobie tych dni tak aby uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych. Rekolekcje szkolne będą w czwartek i piątek. W czwartek dla dzieci z klas 0 -3. W piątek klasy 4 – 6. Spotkania odbędą się w kościele o godz. 10.30. Dzieci będzie można odebrać z kościoła ok. godz. 11.30.


5. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 10.00 i 17.45. Spowiadać będziemy podczas wszystkich Mszy św. w czasie rekolekcji od środy do piątku.


6. W sobotę od godz.16.00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich rodzin i świadków.


7. W sobotę o godz. 18.00 niedzielna Msza św. w kaplicy św. Brata Alberta na ul. Hetmańskiej.


8. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz.16.00.


9. W poniedziałek 23 lutego odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii z Sakramentem Bierzmowania, które przeprowadzi ks. bp. Stanisław Jamrozek. Prosimy parafian o modlitwy w intencji dobrego przeżycia rekolekcji i wizytacji.


10. Pani Dyrektor z naszej szkoły informuje, że od jutra rozpoczną się zapisy uczniów do klasy I w naszej szkole, a od 1 marca do oddziału przedszkolnego. Szczegóły w gablocie.


11. Koło Związku Dużych Rodzin „ Trzy Plus” w Sanoku zaprasza na spotkanie z panią Marceliną Metera, poświęcone nauczaniu dzieci w domu jako alternatywy dla edukacji publicznej. Spotkanie odbędzie się w świetlicy przy Parafii na Posadzie 22 lutego, o godz.18.00. Zaproszenia można odebrać w zakrystii.


12. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą parafian:

• Genowefa Herdyńska

• Maria Gosztyła

• Maria Sieniawska

• Anna Hyrczyk

• Genowefa Hyrczyk

• Teresa Olszewska