OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 Niedziela zwykła 23. 06. 2019 r.

1. Nasi biskupi proszą, aby po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w niedzielę 23 czerwca czyli dziś, we wszystkich kościołach i kaplicach      w Polsce, po każdej Mszy Świętej odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny” jako wynagrodzenie i przebłaganie Pana Boga za świętokradztwa        i profanacje.

2. W naszej parafii witamy ks. Wiesława Kozioła, który jako rezydent wspierał nas będzie w pracy duszpasterskiej. Życzymy mu obfitości Bożych łask i aby dobrze czuł się w naszej wspólnocie.

3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.

4. Dziękujemy Parafianom z ul. Przemyskiej, Strażackiej, Batorego i Kawaleryjskiej za przygotowanie ołtarzy eucharystycznych. Naszym Strażakom dziękujemy za obsługę całej uroczystości.

5. Taca z ubiegłej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszej parafii wyniosła 2379 zł.. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

6. W liturgii: poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, środa – św. Zygmunta Gorazdowskiego, patrona miasta Sanoka (zapraszamy jak najliczniej na wieczorną Mszę św.), piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. W tym dniu poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów, lektorów, oazy i scholii.

8. W sobotę Uroczystość św. Piotra i Pawła. Składka przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

9. W sobotę o godz. 19.00 msza św. niedzielna w kaplicy św. Brata Alberta.

10. W niedzielę 30.06. w Bykowcach dzień odpustu z racji Niepokalanego Serca Maryi. Msza św. odpustowa o godz.8.45. Serdecznie zapraszamy.

11. W przyszłą niedzielę Harcerki z naszej parafii po Mszach św. sprzedawać będą domowe wypieki.

12. W następną niedzielę wolontariusze będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną w szkole według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją. 12. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą Parafian z ul. Wyspiańskiego 49