OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

09. 06. 2019 r.

 

 

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu…” Można zyskać odpust zupełny. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc powodzianom.

2. Jutro święto NMP Matki Kościoła.

3. W środę spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W sobotę o godz. 19.00 msza św. niedzielna w kaplicy św. Brata Alberta.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

7. Serdecznie dziękujemy naszym Strażakom, Scholi, LSO oraz wszystkim parafianom za udział i uświetnienie uroczystości odpustowej. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą Parafian z ul. Wyspiańskiego 36.

9. 20 czerwca obchodzić będziemy Boże Ciało. Procesja Bożego Ciała będzie po Mszy św. o godz. 10.00. W tym roku procesja eucharystyczna w Boże Ciało przebiegać będzie: ul. Przemyską, następnie ul. Strażacką przez ul. Batorego i Kawaleryjską do kościoła.

I ołtarz będzie przy kapliczce obok sklepu (prosimy o przygotowanie parafian ul. Przemyskiej mieszkających po obu stronach drogi),

II przy posesji państwa Wojnarowskich i Krzysików (prosimy o przygotowanie parafian z ul. Przemyskiej mieszkających po obu stronach drogi),

III – na zakręcie między ul. Strażacką a Batorego ( prosimy o przygotowanie parafian z ul. Strażackiej i połowy ul. Batorego),

IV – na zakręcie między ul. Batorego i Kawaleryjską ( prosimy o przygotowanie parafian z drugiej połowy ul. Batorego i z ul. Kawaleryjskiej)

10. Jak co roku bardzo prosimy naszych Strażaków o niesienie chorągwi, Krzyża, baldachimu, a przede wszystkim o kierowanie ruchem. W piątek rozpocznie się oktawa Bożego Ciała. W tym dniu nie obowiązuje post. Zapraszamy dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów w Boże Ciało jak i podczas Oktawy.