OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocny 05.05.2019 r.

 

 

1. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy codziennie z wyjątkiem czwartku na mszę św. i nabożeństwo o godz. 18.00. Natomiast w niedziele o godz. 12.30.

2. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Biblijny. Zachęcajmy się wspólnie do czytania i rozważania Słowa Bożego, a konkretnie przeczytania Ewangelii wg św. Jana.

3. Jutro kandydaci do bierzmowania z klasy VIII i III Gimnazjum rozpoczynają modlitwę Triduum przed Bierzmowaniem do po mszy św. próba. Obecność obowiązkowa.

4. We wtorek po mszy św. spotkanie dla dzieci, które przyjmą w tym roku I Komunię św., a od godziny 16.30 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania. O godzinie 18.00 Msza św. i kolejny dzień Triduum. Po Mszy św. obowiązkowe spotkanie ministrantów i lektorów.

5. W środę Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jest to dzień imienin bp. Stanisława Jamrozka. Osobę solenizanta otaczamy naszą modlitwą. Po mszy św. spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. Kolejny dzień nowenny przed bierzmowaniem, odnowienie przyrzeczeń i wręczenie pamiątkowych krzyży.

6. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Na Mszy św. o godz.18.00 J.E. Ks. Abp Adam Szal udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klasy VIII i III Gimnazjum.

7. W sobotę o godz. 19.00 msza św. niedzielna w kaplicy św. Brata Alberta.

8. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.

9. Zarząd, pracownicy, wolontariusze i podopieczni Sanockiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta składają serdeczne podziękowania za zorganizowanie przedświątecznej zbiórki żywności na potrzeby podopiecznych Towarzystwa. We wszystkich parafiach sanockich zebrano 5.307 zł 40 gr. Bóg zapłać.

10. Jak co roku Sanocka Fundacja Ochrony Zdrowia prosi nas o wsparcie finansowe na zakup nowego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych. Składka do puszek na ten cel odbędzie się w przyszłą niedzielę.

11. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w dniach 7-8 czerwca Pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt wyjazdu to 120 zł bez wyżywienia (przy liczbie 43 osób). Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zaliczka na wyjazd 50 zł płatna przy zapisie.

12. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą Parafian z ul. Wyspiańskiego 41.