OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

7.12.2014 r.

 

 

1. Dziś obchodzimy dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.


2. Także dziś po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.


3. Jutro Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nie jest to święto nakazane dlatego nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Zachęcamy jednak parafian do uczczenia NMP w dniu jutrzejszym i zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.15.


4. We wszystkie dni adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią. Zapraszamy wszystkich parafian na roraty o godz. 17.15. Szczególnie zapraszamy dzieci. Prosimy aby dzieci przychodziły kilka minut przed rozpoczęciem Mszy św. i przynosiły z sobą lampiony.


5. Jutro o godz.16.15 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum, we wtorek z klas I gimnazjum.


6. We wtorek po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów.


7. W czwartek o godz. 16.00 spotkanie scholii.


8. W piątek na Mszę św. i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum i chętnych dorosłych (po 18r. życia), którzy chcieliby przyjąć ten sakrament, a po Mszy św. spotkanie młodzieży.


9. W sobotę o godz. 18.00 niedzielna Msza św. w kaplicy św. brata Alberta na ul. Hetmańskiej.


10. Na okres zimowy wprowadziliśmy dodatkową mszę św. w niedzielę, o godz. 12.00. Będzie to Msza św. recytowana . Na tej Mszy św. będziemy też udzielać sakramentu chrztu św.


11. Przed ołtarzem znajdują się świece wigilijne „ Caritas”. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest na pomoc dla biednych i potrzebujących dzieci. Cena minimalna świecy to 5 zł.


12. Jak co roku prosimy parafian o składanie w przedsionku kościoła suchego prowiantu, konserw, słodyczy, artykułów chemicznych na paczki dla potrzebujących z naszej parafii.


13. Także Stowarzyszenie „Odra – Niemen” organizuje taką samą zbiórkę dla kombatantów Polskich na Ukrainie. Dary można składać w siedzibie PIS-u, ul. Rynek 21/3. Szczegóły w gablocie.


14. Przypominamy, że Msze św. w niedzielę są odprawiane w godz.: 7.15, 10.05, 12.00 i 16.30 a w dni powszednie o godz. 17.15. Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą św. a kancelaria parafialna czynna jest codzienni , oprócz niedziel i uroczystości po Mszy św. tak długo jak są interesanci.


15. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą parafian:

• Maria Jankojć

• Genowefa Michałowicz

• Maria Ryniak

• Helena Kuzicka

• Teresa Jachimowska

• Ludwik Misky