OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIV NIEDZIELA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA

KRÓLA WSZECHŚWIATA

23.11.2014 r.


 

 

 

1. Składka z ubiegłej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszej parafii wyniosła 2302 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.


2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.05 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświecenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa . Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


3. We wtorek po Mszy św. spotkanie ministrantów w naszej szkole.


4. W piątek po Mszy św. spotkanie młodzieży.


5. W sobotę o godz. 18.00 niedzielna Msza św. w kaplicy św. brata Alberta na ul. Hetmańskiej.


6. Za tydzień I niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Ze względu na zimno aby uczestnicy liturgii nie marzli na dworze, na okres zimowy wprowadzamy dodatkową mszę św. o godz. 12.00. Będzie to Msza św. recytowana ponieważ w tym czasie pan organista gra w Lisznej. Na tej Mszy św. będziemy też udzielać sakramentu chrztu św.


7. W miesiącu listopadzie każdego dnia można uzyskać odpusty cząstkowe za zmarłych. Należy nawiedzić cmentarz, wyzbyć się przywiązania do grzechu oraz odmówić: „ Wierzę w Boga Ojca”, „ Ojcze nasz..” i modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca św.


8. W miesiącu listopadzie odmawiamy różaniec za zmarłych wspominanych w wypominkach. W dni powszednie po Mszy św., a w niedziele listopada po Mszy św. o godz. 16.30.


9. Odczytać apel policji.


10. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą parafian:

• Danuta Bryndza

• Urszula Hanas

• Paulina Bryndza

• Maria Bryndza

• Krystyna Biodrowicz

• Józefa Biodrowicz