OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

€“ UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

15.06.2014 r.

 

 

1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres komunii wielkanocnej. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.


2. We wtorek po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów.


3. W środę spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, grupy św. o. Pio i Akcji Katolickiej.


4. W środę w kaplicy św. Brata Alberta o godz. 17.00 Msza św. z Uroczystości Bożego Ciała.


5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.15. , 9.05. i 11.05. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.30. Po Mszy św. o 11.05 procesja do 4 ołtarzy eucharystycznych. W tym roku prosimy o przygotowanie ołtarzy parafian z ulic Turystycznej, Łącznej, Krótkiej i Uroczej. Pierwszy ołtarz na ul. Turystyczna obok domu nr 2 prosimy by przygotowały rodziny od nr 1 do 7. Drugi ołtarz obok nr 9 prosimy by przygotowały rodziny z ul. Turystycznej od nr  9 do końca ulicy. Trzeci ołtarz obok domu Państwa Bryndzów prosimy o przygotowanie rodziny z ul. Łącznej i Krótkiej. Czwarty ołtarz na ul. Uroczej obok domu nr 2 prosimy o przygotowanie rodziny z ul. Uroczej. Bardzo prosimy Panów z naszej Straży Pożarnej o zabezpieczenie trasy procesji oraz o niesienie baldachimu i chorągwi. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach na procesję oraz wszystkie dzieci do dzwonienia i sypania kwiatków. Procesję zakończymy w kościele.


6. Od piątku obchodzić będziemy oktawę Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kościoła.


7. W sobotę o godz. 17.00 Msza św. niedzielna w kaplicy św. Brata Alberta.


8. W piątek pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Wyjazd o 22.30.  z parkingu przed kościołem, powrót 21 czerwca w godzinach wieczornych.


9. W zakrystii można odebrać indeksy bierzmowanych w tym roku.


10. Bardzo prosimy wszystkich parafian, jeśli nie ma miejsca na parkingu przed kościołem, o parkowanie samochodów na trawniku obok plebanii zostawiając miejsce na przejazd na trawnik. Tam jest tyle miejsca, że mogą pomieścić się wszyscy.


11. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą parafian:

Rodzina Stapińskich

Ryszard Kozak

Danuta Kraczkowska

Marzena Kraczkowska

Halina Skoczypiec

Ferdynand Szoproni