OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

16.11.2014 r.

 

 

 

Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.


We wtorek po Mszy Św. spotkanie ministrantów i lektorów.


W środę po Mszy Św. spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio.


W czwartek o godz. 15.30 spotkanie scholii.


W piątek po Mszy Św. spotkanie młodzieży.


W sobotę o godz. 18.00 niedzielna Msza Św. w kaplicy św. brata Alberta na ul. Hetmańskiej.


Organizacja Katolicka „ Pomoc Kościołowi w Potrzebie” prosi o zbiórkę na rzecz ludności żyjącej w skrajnej biedzie i ubóstwie zwłaszcza w rejonach gdzie pracują Polscy misjonarze. Chodzi o zbiórkę tzw. elektro – śmieci tj. zepsutych lodówek, pralek, żelazek, mikserów, komputerów, monitorów, telewizorów, telefonów komórkowych odtwarzaczy dvd i vcd itp. sprzętu. Odbiór ww. rzeczy nastąpi 20 listopada. Bardzo prosimy wszystkich parafian, którzy chcą w ten sposób wspomóc potrzebujących o dowiezienie tych rzeczy na plac parafialny, który znajduje się przy drodze na cmentarz po lewej stronie za ostatnim domem. Prosimy składać rzeczy za biało-czerwoną taśmą ale jak najbliżej drogi aby ciężki samochód mógł stanąć na drodze i łatwo było załadować ww. sprzęt. Telefony komórkowe prosimy składać w zakrystii.


Za tydzień w niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Parafia Chrystusa Króla organizuje wyjazd na obchody 23r. powstania Radia Maryja do Torunia w dniach 28-29 listopada. Koszt pielgrzymki to ok. 150zł. Zapisy do dziś włącznie w parafii Chrystusa Króla.


W miesiącu listopadzie każdego dnia można uzyskać odpusty cząstkowe za zmarłych. Należy nawiedzić cmentarz, wyzbyć się przywiązania do grzechu oraz odmówić : „ Wierzę w Boga Ojca” , „ Ojcze nasz..” i modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca św.W miesiącu listopadzie odmawiamy różaniec za zmarłych wspominanych w wypominkach. W dni powszednie po Mszy Św., a w niedziele listopada po Mszy Św. o godz. 16.30


Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą Parafian:

Kazimiera Pietraszek

Edyta Pietraszek

Maria Malicka

Maria Nebesio

Barbara Myćka

Janina Myćka