OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

9.11.2014 r.

 

 

1. Składka na cmentarzach naszej parafii w Uroczystość Wszystkich Świętych i w dzień zaduszny, przeznaczona na działalność Towarzystwa św. Brata Alberta, wyniosła 2401zł.20gr.Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.


2. Dziś święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej i VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po mszy św. składka do puszek przeznaczona na pomoc chrześcijanom w Syrii. Prosimy o wsparcie finansowe i dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.


3. We wtorek święto Odzyskania Niepodległości. Będziemy się modlić w intencji ojczyzny.


4. W związku ze świętem Odzyskania Niepodległości i dniem wolnym w poniedziałek w większości szkół, spotkania dla kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu będą w środę, czwartek i piątek.


5. W środę o godz. 16.15 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas II, w czwartek z klas I , a w piątek na mszę św. i spotkanie zapraszamy klasy III gimnazjum.


6. W czwartek o godz. 15.30 spotkanie scholi , a po mszy św. spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.


7. W piątek po mszy św. spotkanie młodzieży.


8. W sobotę o godz. 18.00 niedzielna msza św. w kaplicy św. brata Alberta na ul. Hetmańskiej.


9. Instytut Pamięci Narodowej , Polskie Towarzystwo Historyczne i Muzeum Historyczne w Sanoku zapraszają na wykład dr Krzysztofa Kaczmarskiego nt. „ Roman Dmowski – budowniczy niepodległej Polski. Wykład odbędzie się w sobotę 15.11 , o godz. 17.00 w Sali Gobelinowej , w podziemiach Zamku Sanockiego.


10. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Już dziś dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.


11. Organizacja Katolicka „ Pomoc Kościołowi w Potrzebie” prosi o zbiórkę na rzecz ludności żyjącej w skrajnej biedzie i ubóstwie zwłaszcza w rejonach gdzie pracują Polscy misjonarze. Chodzi o zbiórkę tzw. elektro – śmieci tj. zepsutych lodówek , pralek, żelazek , mikserów , komputerów , monitorów , telewizorów , telefonów komórkowych odtwarzaczy dvd i vcd itp. sprzętu. Odbiór ww. rzeczy nastąpi 20 listopada. Bardzo prosimy wszystkich parafian , którzy chcą w ten sposób wspomóc potrzebujących o dowiezienie tych rzeczy na plac parafialny , który znajduje się przy drodze na cmentarz po lewej stronie za ostatnim domem. Prosimy składać rzeczy za biało -czerwoną taśmą ale jak najbliżej drogi aby ciężki samochód mógł stanąć na drodze i łatwo było załadować ww. sprzęt. Telefony komórkowe prosimy składać w zakrystii.


12. W miesiącu listopadzie każdego dnia można uzyskać odpusty cząstkowe za zmarłych. Należy nawiedzić cmentarz, wyzbyć się przywiązania do grzechu oraz odmówić : „ Wierzę w Boga Ojca” , „ Ojcze nasz..” i modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca św.


13. W miesiącu listopadzie odmawiamy różaniec za zmarłych wspominanych w wypominkach. W dni powszednie po mszy św. , a w niedziele listopada po mszy św. o godz. 16.30


14. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą Parafian:

• Janina Miron

• Dorota Dyrkacz

• Józefa Wójcicka

• Marta Popiel

• Monika Drwięga

• Elżbieta Sabat