OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2016 r.

 

1. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2016/17. Praca duszpasterska w tym roku będzie skupiona wokół hasła: „ idźcie i głoście.

2. Od kilku lat realizowany jest w Sanoku projekt wykonania pomnika św. Michała Archanioła – Patrona Sanoka. Dziś fundacja, która zajmuje się realizacją tego przedsięwzięcia zbierać będzie datki na ten cel. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy.

3. Od jutra rozpoczynamy Roraty. Msza św. o Matce Bożej będzie sprawowana codziennie z wyjątkiem niedziel i Uroczystości. Zapraszamy wszystkie dzieci na Roraty z lampionami adwentowymi.

4. Jutro po mszy św. spotkanie dla ministrantów, kandydatów i lektorów.

5. We wtorek o 16.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

7. W czwartek po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. W piątek o godz. 9.00 spowiedź i modlitwy w kaplicy św. Brata Alberta. O 10.00 msza św. w hospicjum na ul. Korczaka. Od godz. 16.15. możliwość spowiedzi.

8. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą spowiedzi i Komunii. Od godz. 16.00 rozpoczniemy NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH PIĘCIU SOBÓT MIESIĄCA. Jest to wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy przeciw Maryi. Zapraszamy wszystkich parafian. Msza św. niedzielna w kaplicy św. Brata Alberta o godz. 18.00.

9. W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę składka do puszek na pomoc dla Polskich Parafii na wschód od naszego kraju.

10. W zakrystii można nabyć świece wigilijne Caritas w cenie minimalnej 5 zł. Dochód przeznaczony będzie na pomoc potrzebującym dzieciom.

11. Jak co roku prosimy parafian o składanie w przedsionku kościoła lub na plebanii darów w postaci: środków czystości, słodyczy, produktów spożywczych o długiej przydatności (mąki, konserw, cukru, itp.). Razem z dziećmi z naszej szkoły przygotujemy paczki na święta dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

12. Ks. Jacek Michno zaprasza jak co roku na spotkanie młodych Taize, które odbędzie się na przełomie roku w Rydze. Szczegóły na naszej stronie internetowej oraz u ks. Jacka.

13. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą Parafian

z ul. Tarnawieckiej w Bykowcach:

• Maria Gorczyca
• Agnieszka Gorczyca

z ul. Kwiatowej:

• Marzena i Mariusz Karbowniczyn
• Urszula i Waldemar Wisłoccy
• Wioletta i Grzegorz Sokołowscy
• Renata i Bogdan Jaklik
• Teofila i Eugeniusz Potomscy
• Agnieszka i Władysław Pisz
• Bernadeta i Michał Kwolek
• Irena i Waldemar Maciejowscy