OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE€“

III  Niedziela Wielkiego Postu

23 . 03. 2014r.

 


 

1. Składka z ubiegłej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszej parafii wyniosła 2172zł 50gr. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

2. Dziś młodzież z naszej parafii zbiera ofiary na pomoc dzieciom z Ruandy. Jest to jeden z najbiedniejszych krajów świata. Dzieciom brakuje wszystkiego. Przede wszystkim żywności i przyborów szkolnych. Prosimy parafian o wsparcie dla tych dzieci.

3. Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale , a po nich Msza Świeta. Na Gorzkich Żalach zbierać będziemy składkę na wykonanie i kwiaty do Bożego Grobu. Bardzo prosimy także zwyczajem lat poprzednich Róże Różańcowe o składanie ofiar na ten sam cel. Dotychczas złożyły ofiarę Róże: Pani Stanisławy Markuc (150zł.) , Pani Janiny Kopiec (150zł.) i Pani Józefy Kusiak (150zł.) Dziękujemy.

4. We wtorek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zapraszamy na Mszę Święta. O godz. 17.15. Prosimy także o włączenie się w adopcję dziecka poczętego, któremu zagraża niebezpieczeństwo utraty życia przed narodzeniem. Formularze i wyjaśnienie na czym to polega znajdują się na stoliku w przedsionku kościoła.

5. We wtorek po Mszy Świętej spotkanie dla ministrantów i lektorów

6. W środę po Mszy Świętej spotkanie grupy św. O. Pio.

7. W piątek o godz. 16.45 Droga Krzyżowa , a po Mszy Świętej spotkanie oazy.

8. W sobotę o godz. 18.00 Msza Święta niedzielna w kaplicy św. Brata Alberta.

9. Dwa tygodnie temu spłonął dom naszych parafian z Lisznej wraz z jednym z mieszkańców. Społeczność wioski chce wybudować maleńki dom dla pozostałego parafianina. W przyszłą niedzielę we wszystkich naszych kościołach i na wszystkich Mszach zbierane będą datki na ten cel. Bardzo prosimy wszystkich parafian o pomoc finansową.

10. Dziękujemy firmie PAMIR z Bykowiec za wycięcie drzew, które zagrażały naszemu kościołowi w Olchowcach oraz za inne prace wysokościowe przy kościele i plebanii.

11. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą Parafian:

Bogumiłę Dąbrowską

Józefę Ludwikę Stasicką

Annę Marszałek

Bogusława Rojka

Danutę Ruchlewicz

Andrzeja Mroza