OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


V Niedziela Wielkiego Postu


 

6.04.2014 r.

 

 

1. Dziś Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic różańcowych. O godz. 10.00 Msza św. dla dzieci. O godz. 16.00 Gorzkie Żale, a po nich Msza św. Na Gorzkich Żalach zbierać będziemy składkę na wykonanie i kwiaty do Bożego Grobu. Bardzo prosimy także zwyczajem lat poprzednich Róże Różańcowe o składanie ofiar na ten sam cel. Ostatnio złożyły ofiarę Róże: Pani Janiny Filipczak 166 zł , Pani Krystyny Załączkowskiej 150 zł i Pani Władysławy Łach €“ 180zł.. Dziękujemy.

2. Także dziś można nabyć „Talar Sanocki” jako cegiełkę na remont budynku przeznaczonego na Dom Samotnej Matki w Sanoku. Zbiórkę na ten cel prowadzi Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego. Cena „Talara” 20 zł.

3. W związku ze spowiedziami przedświątecznymi w tym miesiącu spotkań dla kandydatów do bierzmowania z klas I i II nie będzie.

4. We wtorek odbędzie się przedświąteczna spowiedź parafialna. Spowiadać będziemy od 14.00 do 15.30 i od 16.00 do 17.00.

5. We wtorek po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów.

6. W środę po Mszy św. spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

7. W piątek o 16.45 Droga Krzyżowa , a po Mszy św. spotkanie oazy. Na drogę krzyżową , Mszę św. i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum. Prosimy przynieść indeksy i świadectwa chrztu osoby, które nie były chrzczone w naszej parafii.

8.W sobotę o godz. 18.00. Msza św. niedzielna w kaplicy św. Brata Alberta.

9. Przyszła niedziela jest niedzielą Męki Pańskiej popularnie nazywana Palmową , która bezpośrednio wprowadza nas w Wielki Tydzień , czas rozważania męki i śmierci Pana Jezusa. Na każdej mszy św. poświęcenie palm.

10. W zakrystii i przed ambonką można nabyć wielkanocne świece „Caritas” w cenie 5 zł. Dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym dzieciom i rodzinom.

11. Sanocki Dom Kultury zaprasza na dwa filmy religijne : „ Syn Boży” i „ Karol , który został świętym”(film dla dzieci). Szczegóły w gablocie.

12. Starosta sanocki zaprasza na Rynek galicyjski w Niedzielę Palmową o 12.00. W programie min. Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Szczegóły w gablocie.

13. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą Parafian:

Krystyna Matuszewska

Wanda Bekalik

Alina Ohar

Krystyna Wojdyła

Janina Zabłotna

Krystyna Załączkowska