1. Dzisiaj Niedziela Męki Pańskiej nazywana również Niedzielą Palmową. Zapraszamy na Eucharystię zarówno niedzielną, jak i w tygodniu tylko te osoby, które zamówiły intencje Mszy św. Przypominamy, że w świątyni i jej otoczeniu może znajdować się do 5 osób. Po Mszy św. o godz.12.30 zgodnie z zaleceniem Ks. Arcybiskupa Adama Szala nastąpi odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
  2. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na utrzymanie parafii wpłacane bezpośrednio w kancelarii jak i na konto parafialne.
  3. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na Kwiaty do Bożego Grobu: Róży P. Agnieszki Pisz – 170 zł;
  4. Informujemy, że Sakrament Pokuty w Wielkim Tygodniu sprawujemy po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z kapłanem. (Ks. Proboszcz 502 878 310, ks. Michał 506 806 212, ks. Wiesław 602 823 098).
  5. Informujemy, że w ciągu dnia kościół będzie otwarty od godz. 9.00 do. 16.00 na możliwość indywidualnej modlitwy wiernych.
  6. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. o godz. 16.00.

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.00.

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej – godz. 15.00.

Wielka Sobota – Wigilia Paschalna – godz.18.00.

  1. Celebracje Triduum Paschalnego odbędą się BEZ UDZIAŁU WIERNYCH. Na zakończenie Liturgii Wielkiego Piątku zostanie przeniesiony Najświętszy Sakrament do symbolicznego Grobu Pańskiego bez procesji.
  2. W Wielką Sobotę nie organizujemy tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów. W każdej rodzinie w poranek wielkanocny zostanie przeprowadzone Błogosławieństwo stołu. Formuła błogosławieństwa jest dostępna na stornie internetowej diecezji przemyskiej oraz na stronie internetowej naszej parafii: zakładka AKTUALNOŚCI.
  3. W Wielką Sobotę istnieje możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim, z zachowaniem przepisów dotyczących liczby uczestników (do 5 osób).
  4. Kwestię ilości osób mogących brać udział w Eucharystiach sprawowanych w Niedzielę Zmartwychwstania, rozstrzygną rozwiązania państwowe, które będą w tym dniu obowiązywać.
  5. W Niedzielę Zmartwychwstania oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym (7.00, 10.00.12.30). Nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00.