OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

7.12.2014 r.Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą parafian:

• Beata Fejdasz

• Joanna Baran

• Jolanta Starościak


1. Dziś obchodzimy dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.


2. Także dziś po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.


3. Jutro Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nie jest to święto nakazane dlatego nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Zachęcamy jednak parafian do uczczenia NMP w dniu jutrzejszym i zapraszamy do Olchowiec na Mszę św. o godz. 17.15.


4. We wszystkie dni adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana w Olchowcach Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią. Zapraszamy wszystkich parafian na roraty o godz. 17.15. Szczególnie zapraszamy dzieci. Prosimy aby dzieci przychodziły kilka minut przed rozpoczęciem Mszy św. i przynosiły z sobą lampiony.


5. W piątek na Mszę św. i spotkanie zapraszamy dorosłych (po 18 r. życia), którzy chcieliby przyjąć sakrament bierzmowania.


6. W sobotę o godz. 18.00 niedzielna Msza św. w kaplicy św. brata Alberta na ul. Hetmańskiej.


7. Na okres zimowy wprowadziliśmy w Olchowcach dodatkową Mszę św. w niedzielę , o godz. 12.00. Będzie to Msza św. recytowana. Na tej Mszy św. będziemy też udzielać sakramentu chrztu św.


8. W zakrystii znajdują się świece wigilijne „ Caritas”. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest na pomoc dla biednych i potrzebujących dzieci. Cena minimalna świecy to 5 zł.


9. Stowarzyszenie „Odra – Niemen” organizuje zbiórkę dla kombatantów Polskich na Ukrainie. Dary można składać w siedzibie PIS-u , ul. Rynek 21/3. Szczegóły w gablocie.


10. Przypominamy, że msze św. w Olchowcach, w niedzielę są odprawiane w. godz.: 7.15, 10.05, 12.00 i 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.15. Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą św.  a kancelaria parafialna czynna jest codziennie, oprócz niedziel i uroczystości po Mszy św. tak długo jak są interesanci.


11. Intencje mszalne: Niedziela – śp. Józef i Julia Poznańscy oraz śp. Czesław Filipczak