OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

30.12.2014 r.Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą parafian:

• Maria Ryniak

• Agata Rycyk

• Karolina Rycyk


1. Dziś rozpoczynamy Adwent i nowy rok duszpasterski 2014/2015. Praca w tym roku będzie skupiała się wokół hasła: „ Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.


2. We wszystkie dni adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana w Olchowcach .Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią . Zapraszamy wszystkich Parafian na roraty o godz. 17.15. Szczególnie zapraszamy dzieci. Prosimy aby dzieci przychodziły kilka minut przed rozpoczęciem mszy św. i przynosiły z sobą lampiony. Podczas tego adwentu będziemy mówić o św. Teresie Wielkiej.


3. W tym tygodniu przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca.


4. W piątek o godz. 17.30 możliwość spowiedzi , a o 18.00 Msza św.


5. W piątek o godz. 9.30 Msza św. w hospicjum na ul. Korczaka. Od godz. 16.15 w Olchowcach możliwość spowiedzi, a po Mszy św. spotkanie młodzieży.


6. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą spowiedzi i Komunii św.. Od godz. 16.00 w Olchowcach adoracja Najświętszego Sakramentu związana z objawieniami fatimskimi a o godz. 18.00 niedzielna Msza św. w kaplicy św. brata Alberta na ul. Hetmańskiej.


7. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 10.05 w Olchowcach Msza św. dla dzieci a na niej poświęcenie i rozdanie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Zapraszamy dzieci z klasy drugiej wraz z rodzicami. Na okres zimowy wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedzielę w Olchowcach , o godz. 12.00. Będzie to Msza św. recytowana ponieważ w tym czasie pan organista gra w Lisznej. Na tej Mszy św. będziemy też udzielać sakramentu chrztu św.


8. W przyszłą niedzielę obchodzimy dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.


9. W zakrystii znajdują się świece wigilijne „ Caritas”. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest na pomoc dla biednych i potrzebujących. W tym roku dotychczas ze zbiórek w parafiach i ze środków pozyskanych od sponsorów „ Caritas Polska” przekazała w różnej postaci potrzebującym 560 mln. zł.  Cena minimalna wystawiona przez „ Caritas” to 7 zł. My od dwóch lat prosimy o wpłatę 5 zł. resztę dopłaca parafia , a mimo to nie zdarzyło się jeszcze aby średnia za świeczkę w naszej parafii przekroczyła te 5 zł. chociaż wiemy, że niektórzy wcale nie biorą świeczek, a wrzucają pieniądze lub płacą dużo więcej i biorą 1 świecę. Bardzo prosimy o uczciwość i wpłatę te minimalne 5 zł.


10. Stowarzyszenie „Odra – Niemen” organizuje zbiórkę żywności dla kombatantów Polskich na Ukrainie. Dary można składać w siedzibie PIS-u, ul. Rynek 21/3. Szczegóły w gablocie.

 

11. Intencje mszalne:

Piątek – o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie dla Diany i Krzysztofa z okazji 12 r. ślubu.

Niedziela – śp. Bolesław, Józef , Stanisława (k)