OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

9.11.2014 r.


Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą parafian:

• Monika Walkiewicz

• Agata Sabat

• Ludwika Sabat


1. Składka na cmentarzach naszej parafii w Uroczystość Wszystkich Świętych i w dzień zaduszny, przeznaczona na działalność Towarzystwa św. Brata Alberta, wyniosła 2401zł.20gr. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.


2. Dziś święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej i VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy św. składka do puszek przeznaczona na pomoc chrześcijanom w Syrii. Prosimy o wsparcie finansowe i dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.


3. We wtorek święto Odzyskania Niepodległości. Będziemy się modlić w intencji Ojczyzny.


4. W czwartek o godz. 15.30 w Olchowcach spotkanie scholii , a po Mszy św. spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.


5. W piątek w Olchowcach po Mszy św. spotkanie młodzieży.


6. W sobotę o godz. 18.00 niedzielna Msza św. w kaplicy św. brata Alberta na ul. Hetmańskiej.


7. Instytut Pamięci Narodowej , Polskie Towarzystwo Historyczne i Muzeum Historyczne w Sanoku zapraszają na wykład dr Krzysztofa Kaczmarskiego nt. „ Roman Dmowski – budowniczy niepodległej Polski. Wykład odbędzie się w sobotę 15.11, o godz. 17.00 w Sali Gobelinowej, w podziemiach Zamku Sanockiego.


8. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby tego kościoła. Już dziś dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.


9. Organizacja Katolicka „ Pomoc Kościołowi w Potrzebie” prosi o zbiórkę na rzecz ludności żyjącej w skrajnej biedzie i ubóstwie zwłaszcza w rejonach gdzie pracują Polscy misjonarze. Chodzi o zbiórkę tzw. elektro – śmieci tj. zepsutych lodówek, pralek, żelazek, mikserów, komputerów, monitorów, telewizorów, telefonów komórkowych odtwarzaczy dvd i vcd itp. sprzętu. Odbiór ww. rzeczy nastąpi 20 listopada. Bardzo prosimy wszystkich parafian, którzy chcą w ten sposób wspomóc potrzebujących o dowiezienie tych rzeczy na plac parafialny , który znajduje się przy drodze na cmentarz w Olchowcach po lewej stronie za ostatnim domem. Prosimy składać rzeczy za biało-czerwoną taśmą ale jak najbliżej drogi aby ciężki samochód mógł stanąć na drodze i łatwo było załadować ww. sprzęt. Telefony komórkowe prosimy składać w zakrystii.


10. W miesiącu listopadzie każdego dnia można uzyskać odpusty cząstkowe za zmarłych. Należy nawiedzić cmentarz, wyzbyć się przywiązania do grzechu oraz odmówić : „ Wierzę w Boga Ojca”, „ Ojcze nasz..” i modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca św.


11. Różaniec za zmarłych wspominanych w wypominkach , odprawiać będziemy w niedziele listopada po Mszy św.


12. Przypominamy o zbiórce środków na remont kościoła w Lisznej. Prosimy o składanie 50 zł. od rodziny. Dziękujemy wszystkim rodzinom za złożoną ofiarę. Prosimy resztę rodzin o zrozumienie i jak najszybszą wpłatę ofiar u pani Józefy Krupskiej. Kościół na Lisznej nie jest własnością parafii ale mimo to utrzymanie kościoła, remonty itp. należą do obowiązków wszystkich mieszkańców a nie do niektórych. Rodziny, które nie mają środków by wpłacić 50 zł. prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza. Na wiosnę będziemy odwadniać teren wokół kościoła i będzie można zamiast wpłaty przyjść do pracy przy kościele.


13. Intencje mszalne: Niedziela – śp. Michał i Rozalia Rycyk oraz zmarli z rodziny.