OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2019 r.

1. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy do kościoła parafialnego w piątek o godz. 16:30, a na Gorzkie Żale w naszym kościele w niedzielę o godz. 11:15. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.

4. Taca z najbliższej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. W najbliższą niedziele przed kościołami w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek na misje ad Gentes.

5. W środę 13 marca przypada 6. Rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczmy naszą modlitwą. W środę po mszy św. spotkanie Rycerstwa Niepokalanej

6. W piątek spotkanie dla ministrantów i lektorów po Mszy św.

7. W sobotę msza św. niedzielna w kaplicy św. Brata Alberta o godz. 18.00.

8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą Parafian:

• Małgorzata i Maciej Skubińscy

• Elżbieta i Adam Pastuszczak

• Urszula Madej

9. Intencja mszalna niedziela: śp. Stanisław Zięba – od wnuków Pastuszczaków z rodziną