OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII Niedziela Zwykła 03.03.2019 r.

1. Najbliższa środa, to Środa Popielcowa. Z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60- tego.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy u progu Wielkiego Postu do włączenia się w dzieło Kościoła jakim jest Krucjata Wyzwolenia Człowieka.

3. W poniedziałek spotkanie dla ministrantów i lektorów po Mszy św. w naszej szkole.

4. Od Środy Popielcowej wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

5. W Środę Popielcową msze św. o godz. 9.00 i 17.00. W Bykowcach o godz. 15.30 w Lisznej o godz. 15.30.

6. W czwartek po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

7. W czwartek Msza św. o godz. 15.30 z racji I czwartku.

8. W piątki Wielkiego Postu w kościele parafialnym o godz. 16.30 Droga Krzyżowa, a w niedziele Wielkiego Postu o 15.30 Gorzkie Żale. Taca zbierana na Gorzkich Żalach przeznaczona będzie na wykonanie Ciemnicy i Bożego Grobu.

9. W sobotę msza św. niedzielna w kaplicy św. Brata Alberta o godz. 18.00.

10. W najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają książeczki. Serdecznie zapraszamy.

11. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się przed III Niedzielę Wielkiego Postu tj. 21.III.

12. Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 8 w Sanoku informuje, że od następnego roku szkolnego tworzy „Siatkarski Ośrodek Szkolny”. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły.

13. Intencje mszalne:

• Środa Popielcowa- śp. Józefa, Józef, Kazimierz

• Niedziela – śp. Janusz Rycyk – od syna z rodziną

14. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą parafian:

• Zofia Filipczak

• Ewelina i Tadeusz Mroczkowscy

• Katarzyna i Dawid Markuc