Uroczystość Objawienia Pańskiego

6 stycznia 2019 r.

 

1. Przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, za chwilę będzie poświecenie kredy i kadzidła. Kredą zgodnie z dawnym polskim zwyczajem, naznaczmy na drzwiach domów litery: C+M+B 2019 czyli: „Christus Mansionem Benedicat” co oznacza: „Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2019 roku” lub po staropolsku K+M+B 2019 – czyli: „Niech Chrystus błogosławi przez wstawiennictwo świętych mędrców: Kacpra Melchiora i Baltazara”. Napis na drzwiach domu poświęconą kredą jest znakiem, że przyjęliśmy objawienie Boże. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Przed kościołem harcerki sprzedają pakiety kadzidła i kredy.

2. Przypominamy, że dzisiaj w kościele parafialnym nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

3. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli. Wszystkich chętnych prosimy, aby zgromadzili się przy dawnej Jednostce Wojskowej o godzinie 13.00. O 13.15 wyruszymy by przy torach połączyć się z orszakiem z parafii na Posadzie i wspólnie jako jeden Orszak przejdziemy na Rynek miasta.

4. W tym tygodniu Msze św. w kościele parafialnym rano o godz. 7.00.

5. Najbliższa niedziela to Święto Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.

6. Siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej zapraszają wszystkich Rycerzy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w Strachocinie w dniu 13 stycznia br. w Strachocinie.

7. W ostatnim czasie znaleziono przy budynkach plebanii psa- młodego owczarka niemieckiego. Bardzo prosimy właściciela o odebranie sympatycznego zwierzaka.

8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą Parafian:

• Anna i Tomasz Kowalczyk

• Anna i Stanisław Biega

• Beata i Dariusz Sokół

9. Intencje Mszy św.:

• Niedziela w Lisznej: śp. Stanisław Zięba – od wnuka Krystiana z rodziną

• Niedziela Olchowce godz. 16.00 – śp. Mariola Sabat – od syna Daniela z narzeczoną