OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 Niedziela Zwykła 8.09.2019 r.

1. Dziś w sposób szczególny modlimy się o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników. Tradycyjnie w dniu 8 września święcimy ziarno siewne.

2. W poniedziałek po mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów.

3. We wtorek 10 września odbędą się obchody 80 rocznicy potyczki oddziałów polskich i niemieckich w 1939 roku, podczas której śmierć poniosło sześciu żołnierzy Pułku Strzelców Podhalańskich z Sambora. Początek uroczystości o godz. 11.00 przy Pomniku. Bardzo prosimy o uporządkowanie cmentarza, gdzie zakończą się uroczystości.

4. W środę spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

5. W najbliższą sobotę (14.09) Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, zachęca do różańcowej modlitwy przy krzyżach i kapliczkach na terenie wszystkich parafii Archidiecezji Przemyskiej. „Wezwanie do sięgnięcia po różaniec, trwanie z Maryją przy Jezusowym krzyżu, niech stanie się dla nas inspiracją do wzmożonej modlitwy wynagradzającej za grzechy zobojętnienia w wierze, niech przyczyni się do budowania wzajemnej jedności i solidarności parafialnej i sąsiedzkiej oraz niech będzie manifestacją wiary i świadectwem przemieniającym zatwardziałość zobojętniałych serc” – pisze w apelu Ks. Abp. Metropolita. Jest to wydarzenie ogólnopolskie, podobne do inicjatywy „Różaniec do granic”. Dlatego zapraszamy tym goręcej, aby włączyć się w tę modlitwę. W Bykowcach zgromadzimy się naszym kościele. Zapraszamy na godz. 16.30 na Mszę św. i Różaniec. Tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn uczestniczyć w kościele zachęcamy do prywatnej modlitwy w domach czy przy kapliczkach na terenie naszej parafii.

6. W sobotę msza św. niedzielna w kaplicy św. Brata Alberta o godz. 19.00.

7. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Już dziś dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Po każdej Mszy św. O. Oblaci rozprowadzać będą kalendarze na przyszły rok.

8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą Parafian:

9. Intencje mszalne:

• Sobota: śp. Stanisław i Eufrozyma Tymcio

• Niedziela: śp. Jan Żółkiewicz – od koleżanek z Koła Gospodyń Wiejskich