OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

7.12.2014 r.


1. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą parafian:

 

2. Dziś obchodzimy dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.

 

3. Także dziś po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

 

4. Jutro Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nie jest to święto nakazane dlatego nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Zachęcamy jednak parafian do uczczenia NMP w dniu jutrzejszym i zapraszamy do Olchowiec na Mszę św. o godz. 17.15.

 

5. We wszystkie dni adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana w Olchowcach Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią. Zapraszamy wszystkich parafian na roraty o godz. 17.15. Szczególnie zapraszamy dzieci. Prosimy aby dzieci przychodziły kilka minut przed rozpoczęciem Mszy św. i przynosiły z sobą lampiony.

 

6. Jutro o godz.16.15 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum, we wtorek z klas I gimnazjum.

 

7. W czwartek o godz. 16.00 w Olchowcach spotkanie scholii.

 

8. W piątek na Mszę św. i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum i chętnych dorosłych (po 18r. życia), którzy chcieliby przyjąć ten sakrament, a po Mszy św. spotkanie młodzieży.

 

9. W sobotę o godz. 18.00 niedzielna Msza św. w kaplicy św. brata Alberta na ul. Hetmańskiej.

 

10. Na okres zimowy wprowadziliśmy w Olchowcach dodatkową Mszę św. w niedzielę, o godz. 12.00. Będzie to Msza św. recytowana. Na tej Mszy św. będziemy też udzielać sakramentu chrztu św.

 

11. W zakrystii znajdują się świece wigilijne „ Caritas”. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest na pomoc dla biednych i potrzebujących dzieci. Cena minimalna świecy to 5 zł.

 

12. Stowarzyszenie „Odra – Niemen” organizuje taką samą zbiórkę dla kombatantów Polskich na Ukrainie. Dary można składać w siedzibie PIS-u , ul. Rynek 21/3. Szczegóły w gablocie.

 

13. Przypominamy, że Msze św. w Olchowcach, w niedzielę są odprawiane w. godz.: 7.15, 10.05, 12.00 i 16.30 , a w dni powszednie o godz. 17.15. Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą św. a kancelaria parafialna czynna jest codziennie, oprócz niedziel i uroczystości po Mszy św. tak długo jak są interesanci.

 

14. Intencje mszalne:

Niedziela – śp. Józef Stelmach – od wnuka Patryka z Sylwią