OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

30.12.2014 r.


1. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą parafian:


2. Dziś rozpoczynamy Adwent i nowy rok duszpasterski 2014/2015. Praca w tym roku będzie skupiała się wokół hasła: „ Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.


3. We wszystkie dni adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana w Olchowcach. Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią . Zapraszamy wszystkich parafian na roraty o godz. 17.15. Szczególnie zapraszamy dzieci. Prosimy aby dzieci przychodziły kilka minut przed rozpoczęciem Mszy św. i przynosiły z sobą lampiony. Podczas tego adwentu będziemy mówić o św. Teresie Wielkiej.


4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.


5. W czwartek o godz. 17.00 możliwość spowiedzi, a o 17.30 Msza św.


6. W I czwartek nie będzie spotkania Akcji Katolickiej w Olchowcach. Odbędzie się ono, połączone ze spotkaniem Rycerstwa Niepokalanej, w poniedziałek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

7. W piątek o godz. 9.30 Msza św. w hospicjum na ul. Korczaka. Od godz. 16.15 w Olchowcach możliwość spowiedzi, a po Mszy św. spotkanie młodzieży.


8. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą spowiedzi i Komunii św.. Od godz. 16.00 w Olchowcach Adoracja Najświętszego Sakramentu związana z objawieniami fatimskimi a o godz. 18.00 niedzielna Msza św. w kaplicy św. brata Alberta na ul. Hetmańskiej.


9. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 10.05 w Olchowcach Msza św. dla dzieci a na niej poświęcenie i rozdanie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Zapraszamy dzieci z klasy drugiej wraz z rodzicami. Na okres zimowy wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedzielę w Olchowcach, o godz. 12.00. Będzie to Msza św. recytowana ponieważ w tym czasie pan organista gra w Lisznej. Na tej Mszy św. będziemy też udzielać sakramentu chrztu św.


10. W przyszłą niedzielę obchodzimy dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.


11. W zakrystii znajdują się świece wigilijne „ Caritas”. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest na pomoc dla biednych i potrzebujących. W tym roku dotychczas ze zbiórek w parafiach i ze środków pozyskanych od sponsorów „ Caritas Polska” przekazała w różnej postaci potrzebującym 560 mln. zł.  Cena minimalna wystawiona przez „ Caritas” to 7 zł. My od dwóch lat prosimy o wpłatę 5 zł. resztę dopłaca parafia, a mimo to nie zdarzyło się jeszcze aby średnia za świeczkę w naszej parafii przekroczyła te 5 zł. chociaż wiemy, że niektórzy wcale nie biorą świeczek, a wrzucają pieniądze lub płacą dużo więcej i biorą 1 świecę. Bardzo prosimy o uczciwość i wpłatę te minimalne 5 zł.


12. Stowarzyszenie „Odra – Niemen” organizuje zbiórkę żywności dla kombatantów Polskich na Ukrainie. Dary można składać w siedzibie PIS-u, ul. Rynek 21/3. Szczegóły w gablocie.


13. Intencje mszalne:

Czwartek – śp. Aniela, Bronisław, Jan i Janina Januszczak

Niedziela – śp. Ryszard Jaworski 3 r. śmierci.