OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIV NIEDZIELA

UROCZYSTOŚĆ

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

23.11.2014 r.

 

 


1. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą parafian:


2. Składka z ubiegłej niedzieli przeznaczona na potrzeby tego kościoła wyniosła ………………….. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.


3. Dziś po wypominkach wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświecenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa . Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


4. W piątek po Mszy św. w Olchowcach spotkanie młodzieży.


5. W sobotę o godz. 18.00 niedzielna Msza św. w kaplicy św. brata Alberta na ul. Hetmańskiej.


6. Za tydzień I niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Ze względu na zimno, aby uczestnicy liturgii nie marzli na dworze, na okres zimowy wprowadzamy w Olchowcach dodatkową Mszę św. o godz. 12.00. Będzie to Msza św. recytowana ponieważ w tym czasie pan organista gra w Lisznej. Na tej Mszy św. będziemy też udzielać sakramentu chrztu św.


7. W miesiącu listopadzie każdego dnia można uzyskać odpusty cząstkowe za zmarłych. Należy nawiedzić cmentarz, wyzbyć się przywiązania do grzechu oraz odmówić: „ Wierzę w Boga Ojca”, „ Ojcze nasz..” i modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca św.


8. W miesiącu listopadzie odmawiamy różaniec za zmarłych wspominanych w wypominkach. W dni powszednie po Mszy św. , a w niedziele listopada po Mszy św. o godz. 16.30.


9. Odczytać apel policji.


10. Różaniec za zmarłych wspominanych w wypominkach, odprawiamy w niedziele listopada po Mszy św.


11. Intencje mszalne: Niedziela – śp. Jacek i Marta Sieniawscy.