OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

9.11.2014 r.


 

1. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą Parafian:

 

2. Składka na cmentarzach naszej parafii w Uroczystość Wszystkich Świętych i w dzień zaduszny, przeznaczona na działalność Towarzystwa św. Brata Alberta, wyniosła 2401zł.20gr. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

 

3. Dziś święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej i VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy św. składka do puszek przeznaczona na pomoc chrześcijanom w Syrii. Prosimy o wsparcie finansowe i dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

 

4. We wtorek święto Odzyskania Niepodległości. Będziemy się modlić w intencji Ojczyzny.

 

5. W związku ze świętem Odzyskania Niepodległości i dniem wolnym w poniedziałek w większości szkół, spotkania dla kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu będą w środę, czwartek i piątek.

 

6. W środę w Olchowcach o godz. 16.15 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas II, w czwartek z klas I, a w piątek na Mszę św. i spotkanie zapraszamy klasy III gimnazjum.

 

7. W czwartek o godz. 15.30 w Olchowcach spotkanie scholii, a po Mszy św. spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

 

8. W piątek po Mszy św. spotkanie młodzieży.

 

9. W sobotę o godz. 18.00 niedzielna Msza św. w kaplicy św. brata Alberta na ul. Hetmańskiej.

 

10. Instytut Pamięci Narodowej, Polskie Towarzystwo Historyczne i Muzeum Historyczne w Sanoku zapraszają na wykład dr Krzysztofa Kaczmarskiego nt. „ Roman Dmowski – budowniczy niepodległej Polski. Wykład odbędzie się w sobotę 15.11, o godz. 17.00 w Sali Gobelinowej, w podziemiach Zamku Sanockiego.

 

11. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby tego kościoła. Już dziś dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

 

12. Organizacja Katolicka „ Pomoc Kościołowi w Potrzebie” prosi o zbiórkę na rzecz ludności żyjącej w skrajnej biedzie i ubóstwie zwłaszcza w rejonach gdzie pracują Polscy misjonarze. Chodzi o zbiórkę tzw. elektro – śmieci tj. zepsutych lodówek, pralek, żelazek, mikserów, komputerów, monitorów, telewizorów, telefonów komórkowych odtwarzaczy dvd i vcd itp. sprzętu. Odbiór ww. rzeczy nastąpi 20 listopada. Bardzo prosimy wszystkich parafian, którzy chcą w ten sposób wspomóc potrzebujących o dowiezienie tych rzeczy na plac parafialny, który znajduje się przy drodze na cmentarz w Olchowcach po lewej stronie za ostatnim domem. Prosimy składać rzeczy za biało -czerwoną taśmą ale jak najbliżej drogi aby ciężki samochód mógł stanąć na drodze i łatwo było załadować ww. sprzęt. Telefony komórkowe prosimy składać w zakrystii.

 

13. W miesiącu listopadzie każdego dnia można uzyskać odpusty cząstkowe za zmarłych. Należy nawiedzić cmentarz, wyzbyć się przywiązania do grzechu oraz odmówić : „ Wierzę w Boga Ojca”, „ Ojcze nasz..” i modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca św.

 

14. Różaniec za zmarłych wspominanych w wypominkach , odprawiać będziemy w niedziele listopada po Mszy św.

 

15. Intencje mszalne:

Niedziela – śp. Józef Stelmach – od syna Franciszka z rodziną