OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2016 r.

1. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą.

2. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski 2016/17. Praca duszpasterska w tym roku będzie skupiona wokół hasła: „ idźcie i głoście.

3. Od kilku lat realizowany jest w Sanoku projekt wykonania pomnika św. Michała Archanioła – Patrona Sanoka. Dziś fundacja, która zajmuje się realizacją tego przedsięwzięcia zbierać będzie datki na ten cel. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy.

4. Od jutra rozpoczynamy Roraty. Msza św. w Olchowcach o Matce Bożej będzie sprawowana codziennie z wyjątkiem niedziel i Uroczystości. Zapraszamy wszystkie dzieci na Roraty z lampionami adwentowymi.

5. Jutro po mszy św. spotkanie dla ministrantów, kandydatów i lektorów.

6. We wtorek o 16.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

8. W czwartek od godz. 16.00 możliwość spowiedzi. O 16.30 msza św. W Olchowcach po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

9. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą spowiedzi i Komunii. Od godz. 16.00 w Olchowcach rozpoczniemy NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH PIĘCIU SOBÓT MIESIĄCA. Jest to wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy przeciw Maryi. Zapraszamy wszystkich parafian. Msza św. niedzielna w kaplicy św. Brata Alberta o godz. 18.00.

10. W przyszłą niedzielę po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę składka do puszek na pomoc dla Polskich Parafii na wschód od naszego kraju.

11. W zakrystii można nabyć świece wigilijne Caritas w cenie minimalnej 5 zł. Dochód przeznaczony będzie na pomoc potrzebującym dzieciom.

12. Jak co roku prosimy parafian o składanie w przedsionku kościoła lub na plebanii darów w postaci: środków czystości, słodyczy, produktów spożywczych o długiej przydatności (mąki, konserw, cukru, itp.). Razem z dziećmi z naszej szkoły przygotujemy paczki na święta dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

13. Ks. Jacek Michno zaprasza jak co roku na spotkanie młodych Taize, które odbędzie się na przełomie roku w Rydze. Szczegóły na naszej stronie internetowej oraz u ks. Jacka.

14. Intencje mszalne:
• Czwartek – śp. Eugeniusz Andruszko – od uczestników pogrzebu.
• Niedziela – śp. Ryszard Jaworski 5r. śmierci.