OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V  Niedziela Wielkiego Postu

6.04.2014 r.

1. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą Parafian:

2. Dziś zmiana Tajemnic różańcowych. O godz. 10.00 w Olchowcach Msza św. dla dzieci.

3. Także dziś można nabyć „Talar Sanocki” jako cegiełkę na remont budynku przeznaczonego na Dom Samotnej Matki w Sanoku. Zbiórkę na ten cel prowadzi Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego. Cena „Talara” 20 zł.

4. W związku ze spowiedziami przedświątecznymi w tym miesiącu spotkań dla kandydatów do bierzmowania z klas I i II nie będzie.

5. We wtorek odbędzie się przedświąteczna spowiedź parafialna. Spowiadać będziemy w Olchowcach od 14.00 do 15.30 i od 16.00 do 17.00. W Bykowcach od 15.00 do 16.30 i w Lisznej od 15.00 do 16.30.

6. W środę po Mszy św. w Olchowcach spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

7. W piątek o 16.45 w Olchowcach Droga Krzyżowa , a po Mszy św. spotkanie oazy. Na drogę krzyżową , Mszę św. i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum. Prosimy przynieść indeksy i świadectwa chrztu osoby , które nie były chrzczone w naszej parafii.

8. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. niedzielna w kaplicy św. Brata Alberta.

9. Przyszła niedziela jest niedzielą Męki Pańskiej popularnie nazywana Palmową , która bezpośrednio wprowadza nas w Wielki Tydzień , czas rozważania męki i śmierci Pana Jezusa. Na  Mszy św. poświęcenie palm.

10. W zakrystii można nabyć wielkanocne świece „Caritas” w cenie 5 zł. Dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym dzieciom i rodzinom.

11. Prosimy o składanie ofiar u Pani Krysi na wykonanie Bożego Grobu i kwiaty.

12. Bardzo prosimy Panów ze Straży Pożarnej o czytanie Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową oraz o rozdzielenie czytań i posługę przy ołtarzu od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego.

13. Sanocki Dom Kultury zaprasza na dwa filmy religijne : „ Syn Boży” i „ Karol , który został świętym” (film dla dzieci). Szczegóły w gablocie.

14. Starosta sanocki zaprasza na Rynek galicyjski w Niedzielę Palmową o 12.00. W programie min. Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Szczegóły w gablocie.

15. Intencje mszalne:

Niedziela – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Floriana

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

€“ BYKOWCE

Stanisław Bil s. śp. Bronisława i Teresy

ur. 11.08. 1991r. w Bykowcach

zam. Bykowce , ul. Starowiejska 9

Parafia: Sanok – Olchowce

Monika Piotrowska c. Janusza i Łucji

ur. 29.07.1992r. w Lesku

zam. Bykowce , ul. Starowiejska 9

Parafia: Sanok -€“ Olchowce (zap.2)