Pielgrzymka do Włoch

Na feriach zimowych

planujemy pielgrzymkę do Włoch.

Poniżej przedstawiamy program:

 


 

 

Bliższe szczegóły u ks. Jacka

tel. 604412026

lub

e-mail: onezym@wp.pl

CENA: 1350 zł + 60 euro

przy liczbie 47 osób


1. DZIEŃ POLSKA – CZECHY – AUSTRIA – WŁOCHY Zbiórka uczestników pielgrzymki o godzinie 4.00 i wyjazd w kierunku Krakowa. Przejazd w kierunku Włoch przez Cieszyn. Około 1,5 godz. postój na Kahlenbergu w Wiedniu skąd Jan III Sobieski dowodził odsieczą. Dalszy przejazd przez Austrię w kierunku Włoch. Jazda Nocna.


2. DZIEŃ WENECJA – ASYŻ Przyjazd do Wenecji w godzinach porannych. Czas na poranną toaletę. Następnie rejs statkiem kanałami na plac św. Marka, spotkanie z przewodnikiem i spacer po mieście: – Most Westchnień, Plac św. Marka, Bazylika św. Marka , Pałac Dożów. Wyjazd w kierunku Asyżu około godziny 13.00. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie i obiadokolacja.


3. DZIEŃ ASYŻ – NURSJA – CASCIA Śniadanie. Od godziny 9.00 zwiedzanie Asyżu, min. Bazylika Św. Franciszka, Kościół Św. Klary, Bazylia Matki Boskiej Anielskiej. Przejazd do Nursji – górskiej miejscowości wypoczynkowej, miejsca urodzenia św. Benedykta i św. Scholastyki. Spacer po mieście: Plac i pomnik św. Benedykta, średniowieczna twierdza Castellina. Zwiedzimy klasztor benedyktyński i Bazylikę św. Benedykta zbudowaną na miejscu domu rodzinnego. Przejazd do Casci, miasta św. Rity. Nawiedzimy oraz Sanktuarium św. Rity – kościół górny i dolny z tzw. cudem eucharystii. Przejazd na nocleg w okolice Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.


4. DZIEŃ MONTE CASSINO, WATYKAN Śniadanie. Wyjazd do Watykanu: Bazylika św. Piotra, grób św. Jana Pawła II. Przejazd na Monte Cassino – zwiedzanie klasztoru i Cmentarza Żołnierzy Polskich – Msza święta. Powrót na obiadokolację i nocleg.


5. DZIEŃ RZYM CHRZESCIJAŃSKI LUB RZYM ANTYCZNY i BAROKOWY (program do wyboru) Śniadanie. Zwiedzanie Rzymu z przewodnikiem: Rzym chrześcijański: Bazylika Św. Jana na Lateranie i Święte Schody – dawna rezydencja papieży, Bazylika Św. Pawła za murami, Bazylika Matki Bożej Śnieżnej. Przejazd Via Appia – najstarszą drogą od czasów rzymskich, przy której znajduje się kościół Domine Quo Vadis \ lub Rzym antyczny i barokowy: Piazza Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Koloseum – starożytny amfiteatr rzymski (bez wejścia do środka), przejście wzdłuż Forum Romanum – miejsce, gdzie narodził się Rzym, jeśli czas pozwoli zobaczymy również plac Wenecki oraz Kapitol. Powrót na obiadokolację i nocleg.


6. DZIEŃ Wczesne śniadanie, Wykwaterowanie i przejazd na wschód Włoch. Przyjazd do Manopello – Chusta św. Weroniki, Loreto – „włoska Częstochowa” i cmentarz żołnierzy polskich. Zakwaterowanie w Rimini, obiadokolacja, nocleg.


7. DZIEŃ WŁOCHY – AUSTRIA – CZECHY – POLSKA Śniadanie, wyjazd w kierunku Polski. Po drodze zwiedzanie Padwy m. in. Bazylika Św. Antoniego i budynku najstarszego uniwersytetu (z zewnątrz). Msza Święta. Dalsza podróż w kierunku Polski.


8. DZIEŃ POLSKA Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Zakończenie Pielgrzymki.


CENA: 1350 zł.


CENA OBEJMUJE:

przejazd autokarem (toaleta, barek, video, klimatyzacja),

noclegi, według programu podanego powyżej

ubezpieczenie KL i NNW,

ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych – pakiet rozszerzony,

wyżywienie,

opiekę pilota, śpiewnik pielgrzyma.


DODATKOWE OPŁATY

60 euro, płatne u pilota w dniu wyjazdu – przewodnicy miejscowi w Rzymie, Wenecji i Asyżu, rejs statkiem w Wenecji; bilety komunikacji publicznej w Rzymie (lub wjazd do Rzymu), opłaty drogowe, parkingi i inne opłaty związane z realizacją programu.