Jeszcze raz zachęcamy do zapoznania się z ofertą pielgrzymki do Grecji

Zapisy do 20 września!!!

 

 

Śladami św. Pawła Pielgrzymka do Grecji 20-29.01.2017 r.

CENA ZWIERA: 

transport autokarem z uchylanymi siedzeniami, klimatyzacją i barkiem,

ubezpieczenie KL i NNW, ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych – pakiet rozszerzony, 

7 noclegów w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienką, hotele kat *** , 

wyżywienie: śniadania (przeważnie w formie bufetu) i obiadokolacje serwowane, 

opiekę pilota na całej trasie przejazdu,

 

WAŻNE: 

cena 1990 zł obowiązuje dla grupy min. 48 

cena 2090 zł obwiązuje dla grupy od 43 do 47 uczestników, 

Program jest ramowy, zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie,  cena skalkulowana przy kursie EURO max 4,4  cena biletów wstępu podana jest w oparciu o cennik obowiązujący w 2015 r. i może ulec korekcie.  Osoby po 65 r. życia, mogą mieć zniżki ok 15 euro na bilety wstępu.

CENA NIE ZAWIERA:  95 euro – opłata za bilety wstępu (Delfy, Akropol, 2 klasztory w Meteorach, Korynt, Epidauros, Mykeny, Fillipi, lokalnych przewodników) 

system słuchawkowy Tour Guide (40 zł), 

napoi do kolacji innych niż woda, 

innych usług niż wyżej wymienionych,

1. DZIEŃ (pt) 20.01.2016 PRZEJAZD Wyjazd z Polski około godz. 2.00. Przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Nowego Sadu. Obiadokolacja i nocleg.

 

2. DZIEŃ (sb) 21.01.2016 PRZEJAZD Śniadanie. Dalsza podróż w kierunku Grecji. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Salonik Obiadokolacja. Nocleg

 

3. DZIEN (ndz) 22.01.2016 KAWALI, FILIPII, DIMITROS Po śniadaniu wyjazd do Kavalii (Neapolis) miasta portowego, do którego św. Paweł przypłynął podczas swojej pierwszej, misyjnej podróży do Grecji, następnie przejazd do Filipii (od której Św. Paweł rozpoczął w 49 r. swą misję w Europie). W Filippi św. Paweł ochrzcił pierwszą osobę na kontynencie europejskim – św. Lidię. Zwiedzanie tego miejsca oraz ruin starożytnego miasta i więzienia, w którym przetrzymywano św. Pawła, przejazd do Salonik, zwiedzanie miasta: Biała Wieża, Kościół św. Dimitrosa. Powrót do hotelu , obiadokolacja, nocleg.

 

4. DZIEN (pn) 23.01.2016 VERIA, METEORY Po śniadaniu przejazd do Verii (starożytna Berea) – zwiedzanie bizantyjskich świątyń, pomnik Św. Pawła. Przejazd przez Wąwóz Tebi . Dojazd do słynnych Meteorów – zwiedzanie klasztorów usytuowanych na szczytach skalnych. Wizyta w 2 monastyrach: męskim oraz żeńskim. Zwiedzimy wnętrza cerkwi z doskonale zachowanymi bizantyjskimi freskami, ikonami, ikonostasami. W lokalnym muzeum zobaczymy sprzęt gospodarstwa domowego, bogate krucyfiksy, ręcznie pisane ewangelie oraz szaty liturgiczne – wszystkie te rzeczy wyrabiane przez mnichów ascetów mieszkających pomiędzy skalami. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 

5. DZIEN (wt) 24.01.2016 DELFY Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Delf. Jednego z najważniejszych miejsc dla starożytnych Greków. Każdy kto chciał poznać swoja przyszłość udawał sie do wyroczni, która była nieomylna. Miejsce jest fascynujące do dnia dzisiejszego ze względu na spuściznę historyczna oraz obecność jednego z siedmiu czakramow o wyczuwalnej dla niektórych energii. Zwiedzimy: Sanktuarium Apollina z dorycka świątynia, gimnazjon gdzie trenowali sportowcy przed Igrzyskami Pytyjskimi oraz Marmarie z jednym ze 100 cudów architektury świata starożytnych – Tolosem. Przejazd na Peloponez i zakwaterowanie w Tolo w hotelu nad morzem.

 

6. DZIEŃ (śr) 25.01.2016 KORYNT, MYKENY, EPIDAOUROS Po śniadaniu wyjazd w kierunku Argolidy, postój nad Kanałem Korynckim (fenomen stworzony przez człowieka), zwiedzanie Koryntu ze świątynia Apollina i bema z której do Koryntian przemawiał Św. Paweł, następnie przejazd do Myken i zwiedzanie cytadeli mykeńskiej i grobu Agamemnona, po południu postój w weneckim mięście Nafplionie i spacer po nim. Nasze zwiedzanie zakończymy wizyta w antycznym teatrze w Epidavros. Późnym popołudniem powrót do hotelu nad morze.

 

7. DZIEŃ (czw) 26.09.2016 ATENY Po wczesnym śniadaniu przejazd do stolicy i zwiedzanie najważniejszych zabytków Aten. Potęgę miasta poznamy zwiedzając m.in: Akropol z Partenonem, Erechtejonem i Propylejami, Agore Grecka, Forum Romanum, Świątynie Zeusa Olimpijskiego. Podczas objazdu miasta będziemy mogli podziwiać teatralna zmianę warty pod Parlamentem oraz neoklasycystyczna zabudowę starówki. Wieczorem spacer po Place – niegdyś dzielnicy rzemieślniczej a dzisiaj rozrywkowo – handlowej, nad którą króluje podświetlony nocą Akropol. Zakwaterowanie w Atenach.

 

8. DZIEŃ (pt) 27.01.2016 TERMOPILE Śniadanie. Przejazd na północ, postój w Termopilach. Zakwaterowanie w okolicach Salonik lub na Riwierze Olimpijskiej. Obiadokolacja.

 

9. DZIEŃ (sb) 28.01.2016 Śniadanie, wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Grecję, Serbię. Jazda nocna

 

10. DZIEŃ (ndz) 29.01.2016 Dalsza podróż w kierunku Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach przedpołudniowych.

KONTAKT: ks. Jacek tel. 604412026

email: jacekmichno@onet.eu