Uroczystość Objawienia Pańskiego

6 stycznia 2019 r.

 

 

1. Przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, za chwilę będzie poświecenie kredy i kadzidła. Kredą zgodnie z dawnym polskim zwyczajem, naznaczmy na drzwiach domów litery: C+M+B 2019 czyli: „Christus Mansionem Benedicat” co oznacza: „Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2019 roku” lub po staropolsku K+M+B 2019 – czyli: „Niech Chrystus błogosławi przez wstawiennictwo świętych mędrców: Kacpra Melchiora i Baltazara”. Napis na drzwiach domu poświęconą kredą jest znakiem, że przyjęliśmy objawienie Boże. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Przed kościołem harcerki sprzedają pakiety kadzidła i kredy.

2. Przypominamy, że dzisiaj w kościele parafialnym nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

3. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli. Wszystkich chętnych prosimy, aby zgromadzili się przy dawnej Jednostce Wojskowej o godzinie 13.00. O 13.15 wyruszymy by przy torach połączyć się z orszakiem z parafii na Posadzie i wspólnie jako jeden Orszak przejdziemy na Rynek miasta.

4. W tym tygodniu Msze św. w kościele parafialnym rano o godz. 7.00.

5. Najbliższa niedziela to Święto Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.

6. Siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej zapraszają wszystkich Rycerzy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w Strachocinie w dniu 13 stycznia br. w Strachocinie.

7. W ostatnim czasie znaleziono przy budynkach plebanii psa- młodego owczarka niemieckiego. Bardzo prosimy właściciela o odebranie sympatycznego zwierzaka.

8. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą Parafian:

9. Intencje Mszy św.:

  • Niedziela — śp. Antoni Zając – od syna Bogdana z rodziną

10. Wizyta kolędowa:

  • Poniedziałek 7 stycznia — ul. Gałczyńskiego (Olchowce) i Polanki (Bykowce)
  • Wtorek 8 stycznia — ul. Tuwima (Olchowce) i Piaskowa (Bykowce)
  • Środa 9 stycznia — ul. Przodowników, Podmiejska i Turystyczna
  • Czwartek 10 stycznia — ul. Malownicza, Krótka, Mała, Kolorowa
  • Piątek 11 stycznia — ul. Batorego, Strażacka, Kawaleryjska
  • Sobota 12 stycznia — od godz. 9.00 ul. Wyspiańskiego (nowe bloki) , po południu od 13.00 Korczaka, Mostowa, Bykowce – ul. Kwiatowa.