OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.11.2015 r.

1. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą parafian: …

 

2. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Po Mszy św. procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.

 

3. W miesiącu listopadzie można zyskiwać odpusty za zmarłych. Dziś i jutro odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy, wyzbycie się przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii św. i odmówienie: „Ojcze nasz..”, „ Wierzę..” i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. Od 1 do 30 listopada można też zyskiwać odpusty za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny w pozostałych dniach odpust cząstkowy. Warunki odpustu jak wyżej.

 

4. Jutro Dzień Zaduszny. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 i modlitwy za wszystkich wiernych zmarłych.

 

5. W I czwartek i w niedziele będziemy odprawiać różaniec za zmarłych wspominanych w wypominkach. Kartki na wypominki wyłożone są na ławkach i w przedsionku kościoła.

 

6. W tym tygodniu przypada 1 czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 

7. W czwartek od 16.30 możliwość spowiedzi, o 17.00. Msza św.

 

8. W czwartek po Mszy św. w Olchowcach spotkanie Akcji Katolickiej.

 

9. W piątek o godz.9.30 Msza św. w hospicjum na ul. Korczaka. Od godz. 16.00 w Olchowcach możliwość spowiedzi. Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży.

 

10. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą spowiedzi i Komunii św. a o godz.18.00 niedzielna Msza św. w kaplicy św. Brata Alberta na ul. Hetmańskiej.

 

11. Jak co roku organizowany jest wyjazd młodzieży na Europejskie Spotkanie Młodych – Tazie. Spotkanie odbędzie się w dniach 28.12.15 r. – do 1.01.2016 r.w Walencji. Informacje w gablocie przed kościołem oraz u ks. Jacka. Przewidziany koszt: 750zł.- transport i 50 euro – udział w spotkaniu.

 

12. Intencje mszalne:

• Poniedziałek – śp. Franciszek i Maria Kozdraś.

• Czwartek – śp. Ryszard Król.

• Niedziela – śp. Stefania i Bronisław Pęcak oraz Władysław, Jan i Maria Wołoszczak.