OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

30.11.2014 r.


 


1. Dziś rozpoczynamy Adwent i nowy rok duszpasterski 2014/2015. Praca w tym roku będzie skupiała się wokół hasła: „ Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.


2. We wszystkie dni adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią. Zapraszamy wszystkich parafian na roraty o godz. 17.15. Szczególnie zapraszamy dzieci. Prosimy aby dzieci przychodziły kilka minut przed rozpoczęciem mszy św. i przynosiły z sobą lampiony. Podczas tego adwentu będziemy mówić o św. Teresie Wielkiej z Avila.


3. We wtorek po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów.


4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.


5. W I czwartek nie będzie spotkania Akcji Katolickiej. Odbędzie się ono połączone ze spotkaniem Rycerstwa Niepokalanej w poniedziałek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.


6. W piątek o godz. 9.30 Msza św. w hospicjum na ul. Korczaka. Od godz. 16.15 możliwość spowiedzi a po Mszy św. spotkanie młodzieży.


7. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą spowiedzi i Komunii św.. Od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu związana z objawieniami fatimskimi a o godz. 18.00 niedzielna Msza św. w kaplicy św. Brata Alberta na ul. Hetmańskiej.


8. W przyszłą niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 10.05 Msza św. dla dzieci a na niej poświęcenie i rozdanie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Zapraszamy dzieci z klasy drugiej wraz z rodzicami. Na okres zimowy wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. w niedzielę , o godz. 12.00. Będzie to Msza św. recytowana ponieważ w tym czasie pan organista gra w Lisznej. Na tej Mszy św. będziemy też udzielać sakramentu chrztu św.


9. W przyszłą niedzielę obchodzimy dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.


10. Przed ołtarzem znajdują się świece wigilijne „Caritas”. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest na pomoc dla biednych i potrzebujących. W tym roku dotychczas ze zbiórek w parafiach i ze środków pozyskanych od sponsorów „ Caritas Polska” przekazała w różnej postaci potrzebującym 560 mln. zł. Cena minimalna wystawiona przez „ Caritas” to 7 zł. My od dwóch lat prosimy o wpłatę 5 zł. resztę dopłaca parafia, a mimo to nie zdarzyło się jeszcze aby średnia za świeczkę w naszej parafii przekroczyła te 5 zł. chociaż wiemy, że niektórzy wcale nie biorą świeczek, a wrzucają pieniądze lub płacą dużo więcej i biorą 1 świecę. Bardzo prosimy o uczciwość i wpłatę te minimalne 5 zł.


11. Jak co roku prosimy parafian o składanie w przedsionku kościoła suchego prowiantu, konserw, słodyczy, artykułów chemicznych na paczki dla potrzebujących z naszej parafii. Razem ze szkołą organizujemy tę zbiórkę od kilku lat i potrzebującym przekazujemy przed świętami ok. 30 paczek żywnościowych.


12. Także Stowarzyszenie „Odra – Niemen” organizuje taką samą zbiórkę dla kombatantów Polskich na Ukrainie. Dary można składać w siedzibie PIS-u, ul. Rynek 21/3. Szczegóły w gablocie.


13. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą parafian:

• Irena Hydzik

• Małgorzata Kraczkowska

• Genowefa Sabat

• Józefa Kusiak

• Helena Kuzicka

• Bogumiła Rachulińska