OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

26. 04. 2015 r.

 

 

1. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i prosimy o dalszą Parafian: ……..

 

2. Składka z ubiegłej niedzieli przeznaczona na potrzeby tego kościoła wyniosła ………….. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

 

3. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.

 

4. Dzisiaj składka do puszek na pomoc dla chorego Wiktora Wojnarowskiego. Jego rodzina pochodzi z Lisznej. Wiktor ma 3 lata. Urodził się z połową serca. Zebrane środki będą przeznaczone na kosztowną operację w Niemczech. Prosimy o pomoc.

 

5. W poniedziałek po Mszy św. w Olchowcach spotkanie ministrantów w naszej szkole.

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

 

7. W piątek o godz. 9.30 Msza św. w Hospicjum na ul. Korczaka. Od godz. 17.15 w Olchowcach możliwość spowiedzi, a po mszy św. spotkanie młodzieży. W piątek rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy na nie wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci. W Bykowcach Nabożeństwa Majowe o godz………………….

 

8. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą spowiedzi i Komunii św. O godz. 16.30 w Olchowcach próba scholii. O godz. 18.15 zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz.19.00 niedzielna msza św. w kaplicy św. Brata Alberta na ul. Hetmańskiej.

 

9. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę składka do puszek dla „Głodujących Dzieci Afryki” organizowana przez siostry Klawerianki z Krosna, które wspomagają misje w Afryce. Przyszła niedziela to 3 maja, jednak ze względu na ważność niedziel wielkanocnych, liturgiczna Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski obchodzona będzie w poniedziałek 4 maja.

 

10. Wice Marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl zapraszają do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie na ogólnopolską pielgrzymkę: rolników, samorządowców i przedstawicieli wszystkich środowisk patriotycznych. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 2 maja. Początek uroczystości o godz. 10.00 na „Bobolówce”. W pielgrzymowaniu wezmą udział między innymi Andrzej Duda, kandydat na prezydenta RP i Jarosław Kaczyński.

 

11. Rada Parafialna z Bykowiec wraz z ks. proboszczem podjęła decyzję o zezwoleniu na wykonanie kaplicy – kostnicy w kościele w Bykowcach. Znajdować się ona będzie w pomieszczeniu, które w projekcie kościoła było na ten cel przeznaczone tj. po prawej stronie od wejścia do kościoła. Przewidywana wartość inwestycji to ponad 30 tyś. zł. Całość kosztów poniesie firma pogrzebowa Pana Tadeusza Tymcio. Energię i koszty utrzymania także. W zamian Firma wraz z parafią będzie jedyną zarządzającą kostnicą. Mieszkańcy Bykowiec będą mogli korzystać z kostnicy za darmo.

 

12. Intencje mszalne:

• Niedziela – 1. O zdrowie, potrzebne łaski i opiekę św. Floriana dla Strażaków z Bykowiec i ich rodzin.

2. śp. Józef i Jerzy.