Drukuj

 

b_150_100_16777215_0___images_stories_droga.jpg

 

Zaproszenie do pielgrzymowania!!!

Sanktuaria Europy


1 DZIEŃ: WYJAZD Zbiórka uczestników o godzinie ??? Całodzienny przejazd do Francji.

2 DZIEŃ PARAY LE MONIAL, ARS Śniadanie we własnym zakresie. Przyjazd do Paray le Monial - miejsca objawienia św. Marii Małgorzaty Alacouqe. Następnie przejazd do Ars – sur miasta świętego proboszcza – Jana Marii Vianneya: kościół i konfesjonał, kaplica serca, w której znajduje się relikwiarz z sercem świętego proboszcza. Pomnik upamiętniający spotkanie Proboszcza z małym pastuszkiem. Zakwaterowanie w hotelu na nocleg. Obiadokolacja.

3 DZIEŃ COSTA BRAVA Śniadanie. Całodzienny przejazd na Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i odpoczynek.

4 DZIEŃ BARCELONA Śniadanie. Przejazd do Barcelony. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta. W programie przejście obok Sagrada Família – świątyni uznawanej za największe dzieło Antonio Gaudíego (wejście do środka dla chętnych dodatkow płatne – ok 15 euro). Zwiedzanie dzielnicy Eixample, gdzie znajdują się najsłynniejsze budynki zaprojektowane przez wybitnego architekta Antonio Gaudíego, które stały się symbolem i wizytówką Barcelony. Spacer po Passeig de Gràcia, gdzie stoją domy zaprojektowane przez Gaudíego, wpisane na listę UNESCO: Casa Milà, Casa Batlló, i innych słynnych architektów: Lluísa Domènech i Montanera oraz Josepa Puig i Cadafalcha. Spacer po Las Ramblas – głównym deptaku, na którym gromadzą się uliczni artyści i sprzedawcy kwiatów, a który Victor Hugo nazwał najbarwniejszą i najciekawszą ulicą Europy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ: MONSERRAT, SARAGOSSA Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd na Montserrat, góry o stromych ścianach i strzelistych szczytach, gdzie na wysokości 1000 m n.p.m. wznosi się ogromny klasztor benedyktynów, duchowe centrum Katalonii. Zwiedzanie XVII-wiecznej bazyliki z cudowną figurą Czarnej Madonny (La Moreneta), którą według legendy ukrył tu św. Piotr. Słynna z cudów góra jest po Santiago de Compostela drugim miejscem pielgrzymkowym w Hiszpanii, stanowi również symbol jedności narodowej Katalończyków. Następnie przejazd do Saragossy - zwiedzanie Bazyliki Matki Bożej na Słupie. Przejazd do hotelu na nocleg i obiadkolację

6 DZIEŃ: PORTUGALIA Śniadanie. Całodzienny pzejazd do Portugali. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Obiadkolalcja. Dla chętnych udział w procesji różańcowej.

7 DZIEŃ: FATIMA, Śniadanie. Zwiedzanie placu sanatoryjnego (kaplica Objawień, Bazylika, Kosciół) Następnie przejście drogą krzyżową do Aljustrel – wioski narodzin św. Franciszka, Hiacynty i Łucji, gdzie znajdują się ich rodzinne domy, Powrót do Fatimy - czas na prywatną modlitwę. Obiadokolacja. O godz. 21.30 udział w procesji. Powrót do hotelu, nocleg.

8 DZIEŃ: SANTIAGO DE COMPOSTELA Śniadanie. Wyjazd z Fatimy i przejazd do Santiago de Compostela – miejsca spoczynku św. Jakuba Apostoła. Zwiedzanie miasta, Sanktuarium św. Jakuba. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja. Nocleg

9 DZIEŃ: OVIEDO, LOURDES Śniadanie w godzinach wczesno porannych. Wyjazd do Oviedo – Katedra San Salvador gdzie według tradycji przechowywana jest chusta z Oviedo czyli sudarium, w które zawinięto w grobie głowę Jezusa Chrystusa. Wyjazd w kierunku Lourdes. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie i nocleg.

10 DZIEŃ: LOURDES Śniadanie. Zwiedzanie Lourdes - Sanktuarium - krypty, kaplica Adoracji, Grota Objawień, muzeum uzdrowień i miasta, Moulin Boly - dom rodzinny św. Bernadetty, Le Cachot - kościół parafialny, hospicjum, muzeum objawień, cmentarz. Czas na prywatną modlitwę. Następnie ok godziny 21.00 udział w procesji Maryjnej. Obiadokolacja i nocleg.

11 DZIEŃ: LOURDES - CARCASONNE Śniadanie. Wyjazd w kierunku Carcasonne. Zwiedzanie miasta - kompleks obronny, średniowieczna Cite – górne miasto, warowna forteca, kościół St. Nazaire. Następnie przejazd do hotelu na terenie Włoch w okolice San Remo. Obiadokolacja.

12 DZIEŃ: Mediolan Śniadanie. Wyjazd z hotelu. Po drodze spacer po Mediolanie. Katedra- trzeci co do wielkości kościół na świecie, Galeria Vittorio Emanuele II- pierwsza we Włoszech konstrukcja ze stali i żelaza, gdzie znajdują się sklepy najlepszych światowych marek, Zamek Sforzów - Castello Sforzese La Scala - słynny budynek opery mediolańskiej. Następnie nocleg w okolicach Treviso. Obiadokolacja.

13 DZIEŃ: POWRÓT Śniadanie. Wyjazd z hotelu. Przejazd przez Austrię, Czechy w stronę Polski. Przyjazd do Sanoka około północy.

CENA OBEJMUJE:

2990 zł. Transport autokarem (klimatyzacja, WC, barek), ubezpieczenie KL i NNW, ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych - pakiet rozszerzony, noclegi w hotelach **/*** , pokoje standard 2 i 3 osobowe, z łazienkami, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, zgodnie z programem, opiekę pilota na całej trasie przejazdu, śpiewnik pielgrzyma, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE:

Opłata 80 euro – opłata obligatoryjna, płatna u pilota w dniu rozpoczęcia pielgrzymki. Obejmuje koszty dewizowe związane z realizacją programu jak np. parkingi, opłaty drogowe, opłaty ekologiczne i opłaty klimatyczne w hotelach itp. dopłata do pokoju jednoosobowego 260 euro / os. napoje do obiadokolacji (kawa, herbata itp.), prywatne wydatki i inne nie objęte programem, taca na mszach świętych.

WAŻNE: program jest ramowy.

Zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie. Cena 2 990 zł obowiązuje przy grupie min. 48 osoby W przypadku mniejszej ilości osób cena ulegnie podwyższeniu. Grupa min 42 os. 3150 zł. Termin pielgrzymki: 29.01-9.02.2018 r. Kontakt: ks. Jacek Michno lub Biuro Matteo Travel Termin zapisów do końca września. W przypadku braku zainteresowania pielgrzymka zostanie odwołana. Gdyby ktoś był zainteresowany można pytać, dzwonić itd. Za nami już Ziemia Święta, piękna Italia, cudowna Grecja. Teraz czas na Sanktuaria Europy.

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Statystyka

Odsłon : 353912