Drukuj

b_150_100_16777215_0___images_stories_frniu_na_str.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Harcerze i ministranci

z naszej parafii

uczcili św. Jana Pawła II

w Bieszczadach

 


 

 

W przeddzień tegorocznego Dnia Papieskiego dzieci i młodzież zrzeszona w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej i Liturgicznej Służbie Ołtarza, funkcjonujących przy naszej parafii, wzięła udział w wycieczce w Bieszczady wysokie w czasie której poznawali miejsca związane z św. Janem Pawłem II.

 

b_150_100_16777215_0___images_stories_krzy_pap_na_str.jpgWcześnie rano w sobotę 10 października grupa niespełna dwudziestu osób wraz z opiekunem ks. Pawłem, wyruszyła do Ustrzyk Górnych, aby zwiedzić strażnice graniczną, w której min. kręcono znany serial „Wataha” o pracy strażników granicznych. Przywitał nas jeden z oficerów dyżurujących w tym dniu, ucieszył się, że odwiedzili ich miejsce pracy właśnie harcerze i harcerki. Chłopcy „sprawdzili” wszystkie samochody, quady i skutery śnieżne, włączając sygnały świetlno – dźwiękowe, zasiadając w każdym stwierdzili, że najlepszym do jazdy w terenie jest Land Rover.b_150_100_16777215_0___images_stories_wstraznicy_na_str.jpg b_150_100_16777215_0___images_stories_samoch_stra_na_str.jpg

b_150_100_16777215_0___images_stories_widok_bieszcz_na_str.jpg Później czekała na wszystkich niespodzianka, strażnicy wystawili broń i sprzęt ochrony, używany na co dzień przez funkcjonariuszy. Wszyscy chętnie przymierzali kamizelki i hełmy oraz pozowali do zdjęć w pełnym uzbrojeniu. Następnie dzieci i młodzież zwiedziła pomieszczenia strażnicy zaczynając od centrum dowodzenia przez areszt, siłownie po wieżę obserwacyjną.

b_150_100_16777215_0___images_stories_wedrowanie_szlak_na_str.jpg Kolejnym punktem było wyjście na najwyższy szczyt Bieszczadów – Tarnicę, gdzie kilkanaście razy wraz z młodzieżą wędrował Karol Wojtyła, jeszcze będąc kapłanem, a później biskupem. Droga dla niektórych była wymagająca, ale perspektywa zdobycia stopnia, czy zaliczenie próby harcerskiej oraz chęć naśladowania wielkiego papieża Polaka, dawała potrzebne siły i motywacje. Na szczycie zachwycały piękne widoki, był także czas na chwile zadumy, wspólne zdjęcie pod krzyżem papieskim. Następnie grupa udała się szlakiem do Wołosatego. Poniżej linii lasu wszyscy wysłuchali historii o krzyżu papieskim i historii związanych z miejscami papieskich wędrówek. Wyprawa zakończyła się modlitwą na różańcu. W

b_150_100_16777215_0___images_stories_zubry_na_str.jpg Ustrzykach Górnych w domu rekolekcyjnym im św. Jana Pawła II czekał na wszystkich pyszny posiłek. Po chwili odpoczynku wszyscy odwiedzili kościół św. Anny, wspólną modlitwę przed ikoną Matki Bożej poprowadził ks. Paweł. Ostatnim punktem - napiętego i tak programu całodziennej wyprawy - był punkt widokowy na zagrodę żubrów w Mucznem. Zwierzęta wzbudziły wiele radości dumnie przechadzając się z małymi przed ogrodzeniem. Wieczorem wszyscy zadowoleni, pełni wrażeń powrócili do swoich domów.

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Statystyka

Odsłon : 516111